همسایه خوب کیست؟
تعداد بازدید: ۳۶۷

فرهنگ شهروندی مجموعه ای از ارزشها، نگرشها و قوانین مشترک بنیادی است که در بردارنده احساس تعلق، تعهد و احترام می باشد و به همین منظور فرهنگ شهروندی مفهومی است که نه تنها اشاره به یادگیری زندگی جمعی دارد، بلکه شامل کسب ارزش ها، نگرش ها، مهارت ها و وفاداری به تعهدات شهروندی می شود.

همسایه خوب کیست؟

حسین نخعی شریف با اعلام این مطلب افزود: این دبیرخانه در راستای تحقق ماموریت حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و ارتقای دانایی ، خواسته ها و توانمندیهای شهروندان در راستای زندگی سالم و حیات اجتماعی مطلوب با تاثیر در بینش ، دانش ، منش ، روش و رفتار شهروندان و برای پرهیز از ایجاد ساختاری جدید و موازی کاری در قالب شورای راهبردی آموزش های شهروندی در حوزه فرهنگی و اجتماعی حدود دو سال است که فعالیت می کند.
وی اظهار داشت: در سرفصل های موضوعی ذکر شده، ریز موضوعاتی احصا شده و با بهره مندی از ظرفیتهایی از قبیل سازه هایی چون رولاپ بیلبورد سازه های موقت و برنامه هایی میدانی همچون تئاتر خیابانی، تولید موشن گرافی، انیمیشن و انتشار در فضای مجازی و تلویزیون شهری در سطح شهر اجرا می شود.
نخعی شریف تأکید کرد: موضوع جدیدی که در این مبحث مورد توجه قرار گرفته، همسایه داری می باشد و با توجه به این که یکی از موضوعات مهم در بحث فرهنگ شهروندی همسایه داری و مراعات حال همسایه است، رفتارهای درست در برخورد با همسایه را در ۶ طرح در سطح شهر بروی ۵۶ بیلبورد، ۱۵ رولاپ و ۷۰ سازه محدبی و مربعی و 30سازه بک لایت و 32 استند در ساختمانهای اداری و عمومی و    در سطح شهر اکران شده است.
سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد تصریح کرد: فرهنگ شهروندی مجموعه ای از ارزشها، نگرشها و قوانین مشترک بنیادی است که در بردارنده احساس تعلق، تعهد و احترام می باشد و به همین منظور فرهنگ شهروندی مفهومی است که نه تنها اشاره به یادگیری زندگی جمعی دارد، بلکه شامل کسب ارزش ها، نگرش ها، مهارت ها و وفاداری به تعهدات شهروندی می شود.
وی خاطر نشان کرد: فرهنگ شهروندی هنجارهای جامعه را رقم می زند و پایه های ارتباط میان شهروندان را شکل می دهد، لذا شهری که از فرهنگ غنی شهروندان لبریز است، امنیت و آرامش در آن هویداست و مشارکت شهروندان در هر فعالیت به چشم می خورد؛ مشارکتی سازنده که هزینه های اداره شهر را کاهش داده و لبخند را جایگزین دغدغه ها و نا آرامی ها خواهد کرد.

    • تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
نظرات

مطالب مشابه

طراحی پورتال،اجرا و پشتیبانی : توسعه فناوری اطلاعات اینتک
کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به دبیرخانه فرهنگ شهروندی می باشد ©